Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Nauczyciel - klawy zawód!!!

Roman Lorens, 13 Lipiec 10 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Ministerstwo Edukacji Narodowej w jednym ze swych projektów ogłosiło, że na   wniosek rodziców uczniów klas 1-3, w okresie wakacji i ferii, szkoła będzie musiała zorganizować dla uczniów zajęcia. W prasie błyskawicznie pojawiły się rozważania, że wreszcie nauczyciele wezmą się do pracy i nie będą już mieli długich wakacji. 

Nie będę polemizował z tym, co dziennikarze wypisują w swoich tekstach, bo niewiele ma to wspólnego z faktycznym stanem prawnym i pragmatyką szkolną. Już dawno pogodziłem się z radosną twórczością wielu dziennikarzy zajmujących się tematyką oświatową…. Wszak każdy zna się na oświacie ………. Dużo bardziej zaintrygowały mnie wpisy na forach internetowych, gdzie internauci komentowali pracę nauczycieli. Dość już tradycyjnie poczytałem sobie o tym, jak będąc nauczycielem jestem nie tylko  wielkim nierobem, ale i szczęściarzem …..dwa miesiące wakacji…..ferie…..18 godzin w tygodniu….. Praca nauczyciela w opiniach internautów, to istny raj na ziemi!

Wśród tej powodzi wypowiedzi krytykujących  nauczycieli i ich pracę,  nieśmiało przebijały głosy samych zainteresowanych, próbujących przedstawić cienie i minusy tej pracy.  No cóż……nie przyłączyłem się do tego grona „obrońców” pamiętając sytuację, kiedy w czasie spotkania rodzinnego narzekałem na swoją pracę, powiadając jak jest mi źle i ciężko. Wysłuchawszy moich narzekań, cała rodzina pokiwała głowami i westchnęła nad moją ciężką dolą. Jedynie mój cudny Wujek rzekł krótko: Jak ci tak źle, to się zwolnij! 
Potrzebowałem tego kubła zimnej wody, bo wszak nikt mi pracy nie wybierał, to była moja decyzja i nie żałuję jej do dzisiaj! Ale od tego też czasu nie słucham narzekań samych nauczycieli, wierząc, iż mój Wujek miał rację. 
 Natomiast bardzo boli mnie, jak czytam takie opinie na forach internetowych.   Nie chcąc bronić tutaj mojej profesji, chciałbym aby wszyscy krytykanci pamiętali, że praca nauczyciela- podobnie jak i każda inna zresztą ma swoją specyfikę. Należy również pamiętać, że każdy jest tylko człowiekiem- dlatego mamy wspaniałego pedagoga, który poświęca się swojej pracy, i takiego który pracuje tylko przysłowiowe 18 godzin.              Tak samo jak w każdym zawodzie: mamy Mistrzów i wyrobników. Nauczyciele jako grupa zawodowa nie jest tutaj niczym nadzwyczajnym. 
Skąd zatem taka fala złośliwości??? Czyżby zazdrość??? Jeśli tak, mam zatem prostą receptę-  wszak każdy może posmakować tego „miodu” i zostać nauczycielem! I zapraszam - po przepracowaniu w szkole jednego roku, do pisania na forum. Chętnie poczytam…..;-)

Aktualna ocena

0

Oceń
Podziel się
KOMENTARZE
foto

Patryk Kuzior, 21 Sierpień 10 22:00

Podobnie jest z urzędnikami, więc pozwól Romanie, że będę się solidaryzował z Tobą w tej irytacji na "świetnie zorientowanych w tematyce" autorów licznych opinii pod hasłem "nauczyciele i urzędasy to mają klawe życie"

foto

agny, 29 Lipiec 10 14:25

...mamy Mistrzów i wyrobników...świetnie Pan to ujął. Szkoda, że zawsze wyrobników jest więcej i niestety to rzutuje na opinie postronnych

foto

anty-krytyk, 16 Lipiec 10 15:29

Mysle ze to chyba problem Polaków - krytykowanie. Lekarzy bo robia kase za nic, przedsiebiorców bo oszuści, nauczycieli, księży itd itd Cięzko jest ocenic sytuacje danej osoby nie bedac na jej miejscu. Faktycznie kazdy zawód ma swoje plusy i minusy, tylko podczas oceny minusy jakos znikaja i o nich nigdy nie pamietamy wypowiadajac sie na temat ww. Minusy za to rosnaaa to olrzymich rozmiarów gdyy mówimy o wlasnej sytuacji:-)

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
KATEGORIE
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej