Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Dzień dziecka - 7 pomysłów na świętowanie

Aleksandra Podsiadły, 23 Maj 12 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Jak co roku, pierwszego czerwca obchodzimy dzień dziecka - jest to czas, kiedy w szczególny sposób pokazujemy najmniejszym, jak bardzo są dla nas ważni, poprzez szczególną celebrację tego dnia. Nie trzeba jednak wydawać fortuny, aby jego obchody na długo zapadły w pamięci samymi miłymi wspomnieniami.

Co zrobić, aby dziecko było szczęśliwe? Z pewnością będzie zadowolone, jeżeli zostanie obdarowane – nie tylko kolorowymi prezentami, ale przede wszystkim uwagą, troską, czułością i szczególnym zainteresowaniem. Badania wśród przedszkolaków wykazały, że najfajniejszą rzeczą w dniu dziecka byłaby obecność taty i wspólne zabawy. Może warto wziąć wolne na ten dzień i spędzić go w całości razem? Poniżej sugerujemy kilka pomysłów na udane świętowanie.
 
 
  
  1. Śniadanie do łóżka - dlaczego nie? Przygotowane przez rodziców śniadanie w postaci ulubionych smakołyków i podane na kolorowej tacy, to strzał w dziesiątkę - tak rozpoczęty dzień musi się udać!
  2. Tajemniczy list - w dobie komputerów i e-maili prawdziwy, tradycyjny list brzmi jak zapowiedź wspaniałej przygody. Dwa, trzy dni wcześniej przygotujcie i wspólnie napiszcie list-laurkę dla Waszego malucha; każde dziecko pragnie być kochane, przytulane i akceptowane. Taka mała przypominajka szybko stanie się dla niego najcenniejszym skarbem. 
  3. Wielka wyprawa - w zależności od tego, jaka będzie pogoda, wybierzcie się na wycieczkę. Rowery, basen, a może puszczanie latawców? Albo kino i ciekawy seans? Wyprawa z rodzicami to niezapomniane przeżycie; na co dzień nie tak łatwo zorganizować się całą rodziną, zwłaszcza, kiedy oboje rodziców ciągle pracują i nie mają czasu. 
  4. Poszukiwanie skarbu - jeżeli pogoda będzie niesprzyjająca, albo nie będziecie mieli ochoty ruszać się daleko z domu, wybierzcie się na szaloną wyprawę na poszukiwanie zaginionych skarbów! Dzień wcześniej sporządźcie mapę, zaznaczcie na niej trasę i punkty, w których będą znajdowały się ukryte wskazówki. Na samym końcu schowajcie specjalnie zapakowany prezent.
  5. Ognisko - to świetny pomysł i na obiad, i na spędzenie czasu po południu. Jedzenie na świeżym powietrzu i wspólne przygotowanie posiłku, rozpalenie ogniska sprawią, że maluch poczuje się potrzebny i w centrum uwagi. Miłym dodatkiem byłoby wspólne śpiewanie i granie ogniskowych piosenek.
  6. Budowanie bazy - Domek na drzewie to coś, o czym marzy każde dziecko. Niestety nie każdy posiada ogród, a w nim odpowiednie drzewo. Alternatywnie możecie zbudować bazę w domu, na przykład zarzucając koc na stół, wypełniając go wewnątrz poduszkami i małymi, wspólnie przygotowanymi lampionami. 
  7. Bajka na dobranoc - na zakończenie dnia, przeczytajcie ulubioną bajkę, albo opowiedzcie sobie śmieszne historie. Porozmawiajcie z dzieckiem, zapytajcie, co mu się najbardziej podobało. Koniecznie pamiętajcie o ciepłym przytuleniu na dobranoc!

Pamiętajmy, że tak naprawdę nieważne, co będziecie razem robić – ważne, by robić to razem. Dla dziecka najważniejsza jest obecność rodziców, ich szczere zaangażowanie i otwarcie okazana miłość. Wiele ciekawych pomysłów na wspólne spędzanie czasu w atmosferze rodzinnego ciepła i radości można znaleźć na portalu www.edumaluch.pl
 
 
 

Aktualna ocena

0

Oceń
Podziel się
KOMENTARZE
foto

TomK(Gość) z: http://www.wszystkodobasenow.pl, 07 Styczeń 15 08:57

Polecam spędzanie czasu z dzieckiem w wodzie - już od maleńkości, w końcu to jego naturalne środowisko po wyjściu z brzuszka. Nie słuchajcie krzykaczy że chlor, że brudna oda, wystarczy skonsultować się z pediatrą.

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
KATEGORIE
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

Poznaliśmy laureatów I edycji ogólnopolskiego Konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 19 Lipiec 2021

Rusza konkurs "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 10 Maj 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej