Imię i nazwisko:
Adres email:

Blogi

Ocena

0

Aleksandra Podsiadły, 03 Listopad 12, komentarze (0)

Przemoc w szkole - konieczne lekcje samoobrony?

„Nie bij Jasia, to nieładnie”, „nie wolno oddawać, to źle o tobie świadczy”, „tylko niegrzeczne i złe dzieci wdają się w bójki” - ile razy upomniałeś swoje dziecko takimi słowami? A ile razy przyszło Ci do głowy, że mogłeś mu w ten sposób wyrządzić większą krzywdę niż podbite przez kolegę oko...? 

Ocena

0

Wiesław Mariański , 14 Marzec 13, komentarze (0)

Szkoła sączy, uczeń nasiąka

Postawy, nawyki, zasady, wzorce wartości i zachowań, a tym samym charakter młodego człowieka, kształtuje się poprzez nasiąkanie, w wielkim stopniu nieświadomie i automatycznie. Najsilniej oddziałują na dzieci i młodzież środowisko rodzinne i rówieśnicze, telewizja, internet i szkoła. Każde z tych środowisk sączy swoje treści, które pozostawiają ślady w każdym z nas.

Ocena

0

Konrad Rękas, 04 Czerwiec 13, komentarze (0)

Talon na balon, czyli prywatyzacja głupoty

Popularny kawał o różnicy między egzaminem z matematyki w latach 70-tych, podczas którego wyliczano cenę kubika drewna, a współczesnym, w ramach którego należy pokolorować drwala jakoś przestał mnie śmieszyć.

Ocena

0

Aleksander Lubina, 04 Kwiecień 13, komentarze (0)

Początek końca - rzecz o nauczaniu religii

Mam nadzieję, że Papież Franciszek będzie miał wpływ na zjawiska podobne do sekty, a powstałe w strukturach katolicyzmu i które uzupełnia o różne treści i interpretacje Pismo Święte, zniekształcając Je różnymi parabolami, obciążając niezliczonymi wyszukanymi własnymi „przypowieściami” pamięć młodych ludzi, tak że urzeczywistnia się nie tylko groźba oddalenia się od istoty nowego Testamentu, ale także wizja odejścia od Kościoła następnych zastępów młodzieży. Na ten temat czas rozpocząć dyskurs. Zastrzec jednak należy, że rozmowa może być trudna – heretycy są podobni do ideologów nieomylnych. Odrzucają, zniekształcają, przemilczają w mniejszej lub większej części i prawdy wiary i argumenty. No i grożą schizmą...

Ocena

0

Roman Lorens, 06 Grudzień 12, komentarze (1)

Projekt "E-podręcznik" ma już ekspertów

12 listopada 2012 roku Ośrodek Rozwoju Edukacji ogłosił, że poszukuje ekspertów (technologicznego i merytorycznych) do projektu "E-podręczniki do kształcenia ogólnego". W zakresie zadań ekspertów znajdować się ma  m.in. współpraca z wybranym partnerem, uczestnictwo w spotkaniach grupy projektowej, dbanie o jakość e-podręczników, czy sporządzanie i zamawianie ekspertyz i analiz.

Ocena

0

Karolina Krzysik, 13 Grudzień 12, komentarze (0)

„Zdrowy przedszkolak”, czyli kilka słów o promowaniu zdrowego sposobu żywienia dzieci

Na fali zainteresowania zdrowym stylem życia powstaje coraz więcej inicjatyw promujących zdrowe odżywianie dzieci i młodzieży. Liczne źródła donoszą o wzrastającym problemie nadwagi i otyłości wśród polskiej młodzieży, toteż kampanie społeczne oraz programy różnych partii politycznych starają się wprowadzać zmiany w nawykach żywieniowych tej grupy, np. poprzez projekt zakazu sprzedawania słodyczy na terenach placówek edukacyjnych. W trend tych zmian wpisuje się również kolejna kampania społeczna „Zdrowy przedszkolak”. 

Ocena

0

Jarosław Kordziński, 29 Lipiec 13, komentarze (0)

Bo nie powinno tak dalej być

"Zważmy, że nie ma nic trudniejszego do przeprowadzenia i opanowania,
bardziej niepewnego i niebezpiecznego,
niż zainicjowanie nowego porządku rzeczy."

 

/N. Machiavelli/

Nieustannie ścieramy się z ciągłym narzekaniem na to, jak fatalnie funkcjonuje polska szkoła i jak nic nie można zrobić, żeby było inaczej. Trudno mi się z tym pogodzić. Pracowałem szkole wiele lat i wiem, że zawsze można coś zrobić, żeby było inaczej. To prawda, że bardzo wiele zależy od rozmaitych uwarunkowań zewnętrznych. Osoby narzekające na stan polskiej oświaty wspominają w pierwszej kolejności o niewłaściwej pracy organizatorów systemu. Ulubionym chłopcem do bicia jest Ministerstwo Edukacji Narodowej i jego urzędnicy, a w szczególności urzędujący i byli ministrowie. Nie robią nic! Czy rzeczywiście? W gruncie rzeczy od 1990 roku w oświacie zmieniło się wiele i to niekiedy nawet kilka razy w tym samym obszarze. To oczywiście też jest podstawą do oskarżeń - w szkole zbyt wiele się zmienia, a my chcielibyśmy wreszcie odrobiny spokoju. To w końcu zmienia się, czy się nie może się zmieniać? Zmienia, odpowiadają oponenci aktualnego systemu, ale nikt nas nie pyta o to, jak ma się zmieniać, tylko się od nas wymaga rzeczy nowych. 

Ocena

0

Jarosław Kordziński, 02 Luty 13, komentarze (0)

Skąd to się bierze

Każdy z nas przechodził w dzieciństwie twardą szkołę przetrwania. W niezwykle trudnych warunkach, na przekór całemu światu i wbrew najgorszym przewidywaniom dzień po dniu walczyliśmy o naszą dorosłość. W trakcie tej nierównej walki musieliśmy pokonywać nieograniczony oręż doświadczeń naszych rodziców, nauczycieli i wszystkich innych dorosłych, którzy tylko chcieli nas poinstruować jak należy żyć i jakim wartościom służyć.

Strona 1 z 31

1 2 3 4 5 6 7 ... Następna >>
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
KATEGORIE
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/
03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/
03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość
03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość
03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej