Blogi
Ocena
0
Marka Andrzejewskiego (niegrzeczna) walka z wiatrakami
Gdyby nie użyte wyrażenie: „śmierdzące lenie i palanci”, komunikat który wywiesił dr hab. Marek Andrzejewski na Wydziale Studiów Edukacyjnych poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza pewnie przeszłoby bez echa. A on sam nie stałby się gwiazdą medialną.
Ocena
0
O dobrym smaku... w rozumie
John B. Gurdon i Shinya Yamanaka otrzymali w 2012 Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii za odkrycie, że dojrzałe komórki organizmu można cofnąć w rozwoju do etapu komórek macierzystych, które potem mogą być ponownie przekształcane w dowolne komórki organizmu. Z mojej perspektywy zbiega się to w czasie z twierdzeniem Bruce’a Liptona, że każda komórka ma własną pamięć. Organizmy zaś całe (od prostych do bardzo złożonych), powstały dzięki łączeniu się komórek komunikujących się z sobą i „załatwiających wszystkie sprawy po swojemu” - bo są pamiętliwe. Zapamiętują rozwiązania dla siebie korzystne. Nauczyły się odróżniać korzyść od straty – ewolucję, - brzydotę od piękna.
Ocena
0
Freelearning.pl nowa platforma edukacyjna
Freelearning.pl to nowa platforma edukacyjna, stworzona z myślą o możliwości bezpłatnej, wygodnej wymiany doświadczeń i wiedzy. Stanowi wirtualną przestrzeń, gdzie wszyscy, pragnący poszerzać swoje horyzonty, mogą czerpać z wiedzy pasjonatów, nauczycieli, wykładowców i profesjonalistów w różnych dziedzin życia.
Ocena
0
Jak być skutecznym nauczycielem nauczycieli?
Szkoły i uniwersytety nie uczą. Nauczyciele są bezradni wobec napastliwych uczniów. Wykładowcy nie potrafią nauczyć studentów myślenia. Do zawodu nauczycielskiego trafia się przez przypadek – to ostatnio najczęściej wygłaszane opinie na temat polskiej oświaty, a zwłaszcza szkolnictwa wyższego. Czy są one uzasadnione? Czy rzeczywiście polskie uniwersytety nie widzą problemu i nie przygotowują lub nie potrafią przygotować młodych ludzi do nauczycielskiego zawodu? A może problemem jest brak w szkolnictwie wyższym nauczycieli, którzy staliby się wzorcem dla przyszłych nauczycieli bo po prostu nikomu nie zależy na nauczaniu gdyż pracownicy akademiccy skupieni są na publikacjach, cytowaniach, badaniach i grantach i nikt ich nie rozlicza z jakości pracy dydaktycznej, gdyż to nie ona daje przepustkę do dalszego zatrudnienia?
Ocena
0
Smętny świat e-podręczników
Ocena
0
3 trendy, które w najbliższych latach zawładną polską edukacją
Internet rozprzestrzenia się z prędkością światła – „rozlewa” się po mapie Polski i dociera do najodleglejszych miejsc. Zmiany następują tak szybko, że polska edukacja nie nadąża z reformami. To, co niedawno wydawało się niemożliwe, dzisiaj jest oczywistą codziennością. Czego zatem możemy spodziewać się za kilka lat? Jak będzie wyglądała polska szkoła roku 2020?
Ocena
0
Top 100 Tools for Learning 2012
Ocena
0
Jaka pozycja nauczyciela w polskiej szkole?
Przed nami kolejny rok szkolny. Oprócz uczniów, dla których stworzono szkoły (warto ministerstwu, organom prowadzącym pamiętać o tej "oczywistej oczywistości"), uczyć ich będzie około pół miliona nauczycieli.
Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji
Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022
Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"
Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022
Redakcja portalu 23 Sierpień 2021
Redakcja portalu 12 Sierpień 2021
RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci
Redakcja portalu 12 Sierpień 2021
Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana
~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/
03 Listopad 2016, 13:21
Ku reformie szkół średnich - część I
~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/
03 Listopad 2016, 13:18
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
~ Gość
03 Listopad 2016, 13:15
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
~ Gość
03 Listopad 2016, 13:14