Imię i nazwisko:
Adres email:

Blogi

Ocena

2

Beata Czyżewska, 31 Sierpień 14, komentarze (3)

Szkoła Pro Futuro w chmurze

"Pro Futuro w chmurze" jest innowacyjnym projektem, wychodzącym naprzeciw wymaganiom stawianym dziś nowoczesnej edukacji. Jego celem jest stworzenie uczniom jak najlepszych warunków do rozwoju i przygotowanie ich do funkcjonowania we współczesnym świecie.
 

Ocena

0

Roman Lorens, 06 Grudzień 12, komentarze (1)

Projekt "E-podręcznik" ma już ekspertów

12 listopada 2012 roku Ośrodek Rozwoju Edukacji ogłosił, że poszukuje ekspertów (technologicznego i merytorycznych) do projektu "E-podręczniki do kształcenia ogólnego". W zakresie zadań ekspertów znajdować się ma  m.in. współpraca z wybranym partnerem, uczestnictwo w spotkaniach grupy projektowej, dbanie o jakość e-podręczników, czy sporządzanie i zamawianie ekspertyz i analiz.

Ocena

0

Szymon Konkol, 02 Listopad 13, komentarze (1)

Edukacyjne światy równoległe - wirtualne środowisko nauczania

Nie jest znana dokładna liczba dostępnych światów wirtualnych. Jedne źródła podają, że jest ich co najmniej sto kilkadziesiąt, a inne, że nawet kilkaset. Te nieścisłości wynikają zapewne z powodów definicyjnych, czyli co można nazwać już światem. Niektóre tego typu środowiska dedykowane są głównie rozrywce, czyli w dużym uproszczeniu grom przygodowym czy strategicznym, ale niektóre ewoluowały i ich obecna funkcjonalność daleka jest od klasycznie rozumianego grania.

Ocena

0

Szymon Konkol, 03 Listopad 15, komentarze (1)

NoBook - koniec i początek podręcznika

Gdy siedzisz wieczorami przy komputerze i myślisz, czasami bezradnie, jak przygotować kolejną lekcję, by była nie tylko wartościowa merytorycznie, ale także atrakcyjna dydaktycznie, a Twoi Uczniowie czekają na kolejny Twój ruch, w którym okażesz wielkość i kreatywność innowacyjnego Nauczyciela, możesz w takiej chwili zmienić punkt odniesienia i zacząć nową przygodę. Możesz wejść w NoBook - narzędzie do tworzenia nowych podręczników. Potrzebujesz 7 do 15 minut by stworzyć nową, zupełnie odmienną lekcję. Taką, która wciągnie uczniów.
 

Ocena

0

Roman Lorens, 06 Listopad 12, komentarze (0)

Szklanka do połowy pełna czyli rzecz o e-podręcznikach

Prasa nie szczędzi nam informacji o realizacji programu „Cyfrowa szkoła”. Czytając gazetę, jestem wręcz zdziwiony jeśli nie ma artykułu na ten temat. 

Tym razem do przeczytania artykułu o e-podręcznikach skłonił mnie dramatyczny tytuł: „Klęska rządowej e-szkoły” opublikowany przez Rzeczpospolitą. Powiało grozą... No to koniec marzeń o cyfryzacji szkoły...... 
Ale czytając artykuł bynajmniej nie czułem się jak na filmie Hitchocka, bo i owszem - trzęsienie ziemi było, ale później napięcie już nie rosło.

Ocena

0

Roman Lorens, 08 Styczeń 13, komentarze (0)

E-podręczniki przed debatą

Cisza zapanowała okrutna i żadnych wieści na temat pilotażu „Cyfrowej szkoły” znaleźć nigdzie nie można.

ORE nawet oficjalnych wyników na ekspertów nie raczył podać, choć już miesiąc od zakończenia postępowania konkursowego minął.

Całe szczęście, że nie wszyscy chcą o tym projekcie zapomnieć. Gazeta Wyborcza organizuje debatę, poświęconą e-podręcznikom, którą poprowadzi Ola Pezda.

Ocena

0

Roman Lorens, 20 Listopad 12, komentarze (0)

Dlaczego jest źle skoro jest tak dobrze?

Najwyższa Izba kontroli opublikowała raport „Nadzór pedagogiczny sprawowany przez kuratorów oświaty i dyrektorów szkół publicznych"

Główną tezą raportu jest konstatacja, że nadzór pedagogiczny sprawowany przez skontrolowanych kuratorów oświaty i dyrektorów szkół publicznych nie jest dostatecznie sprawny i efektywny. NIK zauważa również, że wdrożenie w 2009 r. nowych zasad nadzoru pedagogicznego nie zostało właściwie przygotowane, a w badanym okresie w niewystarczającym stopniu wykorzystywane były poszczególne formy nadzoru. W konsekwencji, zdaniem autorów raportu uzyskane efekty kształcenia w części szkół obniżyły się.

Raport wywołał medialną burzę, która zupełnie bez echa przeszła nad szkołami…..

Ocena

0

Roman Lorens, 26 Listopad 12, komentarze (0)

E-podręczniku jaki będziesz nie wie nikt…

Rządowy program rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Cyfrowa szkoła" pomimo wielu trudności i przeszkód jest już wdrażany. Towarzyszu mu ogromne zainteresowanie medialne, a ilość artykułów na jego temat jest niezwykle imponująca. W ostatnich tygodniach szczególnie dużo uwagi środki przekazu poświęciły projektowi „E-podręcznik”. Teraz, gdy emocje już trochę opadły, postanowiłem znaleźć odpowiedź na nurtujące mnie pytania i  poprosiłem o rozmowę Krzysztofa Wojewodzica*, który koordynuje prace w tym projekcie. 

Strona 1 z 10

1 2 3 4 5 6 7 Następna >>
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
KATEGORIE
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/
03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/
03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość
03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość
03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej