Blogi

Ocena
0
E-podręczniki przed debatą
ORE nawet oficjalnych wyników na ekspertów nie raczył podać, choć już miesiąc od zakończenia postępowania konkursowego minął.
Całe szczęście, że nie wszyscy chcą o tym projekcie zapomnieć. Gazeta Wyborcza organizuje debatę, poświęconą e-podręcznikom, którą poprowadzi Ola Pezda.

Ocena
0
Dlaczego jest źle skoro jest tak dobrze?
Główną tezą raportu jest konstatacja, że nadzór pedagogiczny sprawowany przez skontrolowanych kuratorów oświaty i dyrektorów szkół publicznych nie jest dostatecznie sprawny i efektywny. NIK zauważa również, że wdrożenie w 2009 r. nowych zasad nadzoru pedagogicznego nie zostało właściwie przygotowane, a w badanym okresie w niewystarczającym stopniu wykorzystywane były poszczególne formy nadzoru. W konsekwencji, zdaniem autorów raportu uzyskane efekty kształcenia w części szkół obniżyły się.
Raport wywołał medialną burzę, która zupełnie bez echa przeszła nad szkołami…..

Ocena
0
Projekt "E-podręcznik" ma już ekspertów

Ocena
0
Futurologia do tablicy

Ocena
0
Konferencja podsumowująca projekt "e-podręcznik - przyszłość szkoły zaczyna się dziś…".
To była pierwsza myśl, gdy zobaczyłem zaproszenie na konferencję podsumowującą projekt „e-podręcznik - przyszłość szkoły zaczyna się dziś…”.
Ale jedno małe słowo zmieniło moje nastawienie do tego spotkania: "podsumowująca"!

Ocena
0
Kompetencje nauczycieli w cyfrowym świecie
Nie znam się osobiście na wróżeniu z fusów, zatem przedstawię garść faktów dotyczących ewaluacji projektu „e-podręcznik przyszłość zaczyna się dziś…”

Ocena
0
Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał – czyli kilka praktycznych porad jak zmobilizować dziecko do systematycznego odrabiania lekcji
Twoje dziecko wraca ze szkoły, rzuca plecak w kąt, je obiad. Potem idzie na podwórko pobawić się z kolegami, gra na komputerze, ogląda coś w telewizji; czas mija miło i sielankowo, ale w zawsze w końcu nadchodzi moment, kiedy rzucasz złowrogie: idź odrób zadania domowe na jutro. W ułamek sekundy z wesołego dzieciaka przed oczami jawi nam się obraz nieszczęśliwego stworzenia przygniecionego smutną i bardzo przykrą koniecznością losu do tego stopnia, że wydaje Ci się, że robisz mu krzywdę.

Ocena
0
Nie bądź lewy! - Co rodzic powinien wiedzieć o leworęczności u dzieci.
Czy jesteś jednym z tych rodziców, którzy niepokoją się, gdy tylko zauważą, że jego dziecko sięga po przedmioty lewą ręką, że posługuje się lewą ręką przy jedzeniu, rysowaniu, czesaniu się? A może pamiętasz zamierzchłe czasy, gdy sam byłeś przedszkolakiem, któremu nauczyciele przekładali kredkę z lewej do prawej dłoni, próbując na siłę uczynić cię praworęcznym? Jeśli tak jest, to nie martw się – leworęczność to nie zaburzenie ani choroba, a czasy przymusowej praworęczności i związanego z tym stresu już dawno minęły. Leworęczność jest normalna.
Redakcja portalu 23 Sierpień 2021
RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci
Redakcja portalu 12 Sierpień 2021
Redakcja portalu 12 Sierpień 2021
Poznaliśmy laureatów I edycji ogólnopolskiego Konkursu "Pasjonująca lekcja religii"
Redakcja portalu 19 Lipiec 2021
Rusza konkurs "Pasjonująca lekcja religii"
Redakcja portalu 10 Maj 2021
Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana
~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/
03 Listopad 2016, 13:21
Ku reformie szkół średnich - część I
~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/
03 Listopad 2016, 13:18
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
~ Gość
03 Listopad 2016, 13:15
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
~ Gość
03 Listopad 2016, 13:14