Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


DimDim Pro - oprogramowanie do webcastów

Piotr Maczuga, 20 Sierpień 10 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Korzystając z faktu, że kilka  dni temu miałem okazję brać udział w ciekawym webinarze prowadzonym przez naszą koleżankę Martę Eichstaedt, postanowiłem opisać swoje wrażenia dotyczące użytego oprogramowania

Korzystając z faktu, że kilka  dni temu miałem okazję brać udział w ciekawym webinarze prowadzonym przez naszą koleżankę Martę Eichstaedt, postanowiłem opisać swoje wrażenia dotyczące użytego oprogramowania. Marta korzystała z aplikacji DimDim w wersji komercyjnej. Ponieważ podsumowanie spotkania jako takiego zapewne znajdzie się na jej blogu, ja ograniczę się jedynie do napisania paru zdań o DimDimie jako narzędziu z punktu widzenia uczestnika webinara.

Zanim zaczniemy webcast należy się na niego zapisać. W przypadku DimDim cała sztuka sprowadza się do kliknięcia na przekazany przez organizatora link oraz wypełnienie krótkiego formularza. W formie e-maila uczestnik dostaje potwierdzenie rejestracji wraz z linkiem prowadzącym bezpośrednio do spotkania. Właściwego dnia o określonej przez administratora godzinie wystarczy zalogować się i już możemy zaczynać.

DimDim oferuje całkiem przyjazny interfejs, więc nawet niewprawiony w webcastingu uczestnik z łatwością powinien odnaleźć się pośród narzędzi. Marta – mając doświadczenie w webcastnigu nie zapomniała o wskazywaniu uczestnikom (przynajmniej za pierwszym razem), gdzie znajdują się kluczowe w danym momencie narzędzia, co jeszcze bardziej ułatwia orientację.

Ciekawą funkcjonalnością narzędzia graficznego, które posiada DimDim jest możliwość rysowania po prezentacji również przez uczestników bez konieczności zwiększania ich uprawnień z „uczestnik” na „prowadzący”. Pozwoliło to na wykonanie prostych ankiet bezpośrednio na prezentacji. Zresztą, z tego co mi wiadomo, to DimDim nie posiada osobnego narzędzia do ankiet i quizów, więc rozwiązanie wybrane przez Martę było optymalne.

Głos osoby prowadzącej był dobrej jakości, choć nie było rewelacji. Kilka razy zanikał na 1 czy 2 sekundy. W żaden sposób nie przeszkadzało to w odbiorze i – przynajmniej dla mnie – wszystkie wypowiedzi były wyraźne. Trudno mi za to ocenić obiektywnie kamerę, bowiem obraz zatrzymał się w formie stopklatki i już taki pozostał do końca spotkania. Przekaz wideo nie był jednak w niczym niezbędny do webinaru, więc jako uczestnicy nawet nie zgłaszaliśmy tego faktu.

Jako uczestnik czułem się w miarę komfortowo i bezpiecznie biorąc udział w spotkaniu za pośrednictwem DimDim, jednak nie wiem czy po tej stronie oceanu jest to najwłaściwsze rozwiązanie z punktu widzenia trenera. Dedykowane przez firmę serwery znajdują się w USA, więc nadawanie webcastu zawsze wiąże się z wypuszczeniem go tysiące kilometrów w świat. Czy przy większych grupach uczestników nie oznacza to opóźnień i zerwań połączenia. Jak zauważył Piotr Peszko, do spotkań można używać aplikacji tego typu, ale wspierając ją osobnym oprogramowaniem do transmisji głosu. Co prawda, to prawda, jednak marzy mi się taki program, który spełni wszystkie moje potrzeby bez konieczności konfigurowania dodatkowych aplikacji.

 

Aktualna ocena

0

Oceń
Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
KATEGORIE
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

Poznaliśmy laureatów I edycji ogólnopolskiego Konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 19 Lipiec 2021

Rusza konkurs "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 10 Maj 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej