Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Czy w czasie webinaru można czuć się jak na szkoleniu tradycyjnym

Marta Eichstaedt, 31 Sierpień 10 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Tak! W czerwcu brałam udział w cyklu trzech webinarów organizowanych przez niemiecką firmę MS Consult. Każdy w nich był prowadzony przez dwie osoby, z których jedna była moderatorem a druga merytorycznym prowadzącym.

Tak! W czerwcu brałam udział w cyklu trzech webinarów organizowanych przez niemiecką firmę MS Consult. Każdy w nich był prowadzony przez dwie osoby, z których jedna była moderatorem a druga merytorycznym prowadzącym.

Co spowodowało, że poczułam się tak dobrze jak na znakomicie prowadzonym szkoleniu tradycyjnym?
W większości webinarów, których byłam uczestnikiem, moderator wita uczestników, ewentualnie wprowadza ankietę na początku spotkania a także (co zawsze mnie niezmiernie bawi) natarczywie przerywa prowadzącemu z prośbą, aby odpowiedział na pytania uczestników. Prowadzący zaś pędzi jak struś ze swoją prezentacją nie zwracając uwagi na nic.
Jak można inaczej, warto obejrzeć tu. Jest to seria trzech webinarów dotycząca m.in. prezentacji w czasie webinaru. Każdy z nich został nagrany (głos + wizja) i można je w każdej chwili obejrzeć.

Co mi się podobało?
Przede wszystkich współpraca obojga prowadzących. Jest w niej dużo naturalności, śmiech jest autentyczny, niezmiernie fajnie słucha się niewymuszonych żartów, takich jakie mogą wyjść tylko tym, którzy współpracują się sobą i są zgranym zespołem.
Podział ról został także interesująco rozwiązany. Martin Schulz jest merytorycznym prowadzącym a jego Barbara Tröller moderatorem, lecz często "wychodzi" poza swą rolę prezentując określone części materiału. Całość  jest dzięki temu ciekawa a akcja wartka.

W prezentacje wplecione zostały krótkie filmy z You Tube. To kolejny znakomity sposób na ożywienie prezentacji i ponowne odzyskanie uwagi uczestników.
Atmosfera w czasie webinaru to nie tylko dobra prezentacja, czy dobra praca głosem ale i umiejętne włączenie uczestników do wspólnej zabawy. Tu wykorzystano fakt, iż właśnie trwały mistrzostwa świata w piłce nożnej i że akurat tego dnia niemiecka drużyna grała mecz i zapytano uczestników o wynik meczu. Proste i sympatyczne.

Co jeszcze widać, słychać i co zostało przez autorów potwierdzone? To, że przed webinarem cztery razy (o ile mnie pamięć nie myli) przećwiczyli swoje wystąpienie. Ponieważ jedno ze spotkań dotyczyło prowadzenia prezentacji w czasie webinaru, to została nam zdradzona tajemnica, że spotkanie się o 4 minuty wydłuży, bo tak pokazały próby :) Warto więc robić próby generalne przed webinarem, nawet jeśli od 10 lat, tak jak Martin, się je prowadzi.

Polecam te webinary nawet tym, którzy nie znają niemieckiego. Warto posłuchać, jak ciekawie można poprowadzić takie spotkanie i obejrzeć dobrze wykonane slajdy.
 

Aktualna ocena

0

Oceń
Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
KATEGORIE
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

Poznaliśmy laureatów I edycji ogólnopolskiego Konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 19 Lipiec 2021

Rusza konkurs "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 10 Maj 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej