Imię i nazwisko:
Adres email:

Blogi

Ocena

0

Marcin Karpiński, 12 Maj 17, komentarze (0)

Maturzyści źle przygotowani do studiów. Czyli o potrzebie reformy

Przeczytałem właśnie raport z badań analizujących poziom przygotowania maturzystów do studiów wyższych. Ciekawa to lektura, choć nieco monotonna.
 

Ocena

0

Szymon Konkol, 10 Czerwiec 16, komentarze (0)

Skandal na Uniwersytecie Warszawskim! Studenci chcą nagrywać swoich wykładowców!

Trudno wyobrazić sobie świat, w którym filmy są wyświetlane tylko raz, a lokalny dziennik odczytywany codziennie w centrum miasta. Ale dlaczego wykłady uniwersyteckie są wygłaszane tylko raz w roku, a na kolejny trzeba czekać cały rok? Od czasów pierwszych średniowiecznych uniwersytetów formuła wykładu wygląda w zasadzie tak samo: uznani naukowcy wygłaszają w określonym miejscu w umówionym czasie przemówienie do zebranych razem studentów.
 

Ocena

0

dr Ilona Gołebiewska, 08 Czerwiec 16, komentarze (0)

Istota doradztwa edukacyjno-zawodowego

Jedną z najważniejszych decyzji człowieka jest wybór przyszłej ścieżki edukacji oraz zawodu. Każdy musi odpowiedzieć sobie na pytanie „Co będę robić w przyszłości?”. Zazwyczaj u młodych ludzi wywołuje ono strach, niepewność, a czasami nawet i bezradność. Można szukać pomocy między innymi u rodziców, znajomych, doradcy zawodowego. Jednak ostateczna decyzja należy do Was. Decyzja samodzielna i dobrze przemyślana może zagwarantować satysfakcję z wykonywanej pracy oraz sukces zawodowy. Zawód wybrany nietrafnie prowadzi do zniechęcenia i niezadowolenia, a praca w nim staje się udręką. Wybranie właściwego zawodu warte jest więc czasu i wysiłku. Planowanie kariery zawodowej odbywa się za pomocą ustalenia tego, czego oczekuje się od życia i pracy zawodowej.
 

Ocena

0

Dobromir Dziewulak, 19 Marzec 16, komentarze (0)

Jak być skutecznym nauczycielem nauczycieli?

Szkoły i uniwersytety nie uczą. Nauczyciele są bezradni wobec napastliwych uczniów. Wykładowcy nie potrafią nauczyć studentów myślenia. Do zawodu nauczycielskiego trafia się przez przypadek – to ostatnio najczęściej wygłaszane opinie na temat polskiej oświaty, a zwłaszcza szkolnictwa wyższego. Czy są one uzasadnione? Czy rzeczywiście polskie uniwersytety nie widzą problemu i nie przygotowują lub nie potrafią przygotować młodych ludzi do nauczycielskiego zawodu? A może problemem jest brak w szkolnictwie wyższym nauczycieli, którzy staliby się wzorcem dla przyszłych nauczycieli bo po prostu nikomu nie zależy na nauczaniu gdyż pracownicy akademiccy skupieni są na publikacjach, cytowaniach, badaniach i grantach i nikt ich nie rozlicza z jakości pracy dydaktycznej, gdyż to nie ona daje przepustkę do dalszego zatrudnienia?
 

Ocena

0

Tomasz Małkowski, 29 Listopad 15, komentarze (1)

Czy istnieje Nagroda Nobla dla nauczycieli? Owszem. Milion dolarów, gdyby ktoś był zainteresowany

Nie jest to co prawda Nagroda Nobla sensu stricto, gdyż Komitet Noblowski nie dołożył kategorii „dla najlepszego belfra” do dziedzin już nagradzanych. Nazwano ją jednak „nauczycielskim Noblem”, gdyż pieniądze, a zapewne i prestiż, są podobne do tych ze Sztokholmu.
 

Ocena

0

Bryan Caplan, 12 Październik 15, komentarze (1)

Magia edukacji

Od 35 lat jestem związany ze szkolnictwem. Przez 21 lat byłem uczniem, a przez pozostałe lata nauczycielem. W rezultacie życie w realnym świecie jest mi prawie zupełnie obce. Nie potrafię zbyt wiele. Co prawda wykonywałem kilka podrzędnych zawodów, kiedy byłem nastolatkiem, ale moja osobista znajomość świata pracy poza murami wieży z kości słoniowej jest mniej więcej równa zeru.
 

Ocena

0

Witold Kołodziejczyk, 25 Sierpień 15, komentarze (0)

Kastomizacja w edukacji

System edukacyjny coraz bardziej oparty jest na sprzeczności. Z jednej strony oczekujemy, że szkoła będzie rozwijała i kształtowała wśród uczniów kreatywne, twórcze i przedsiębiorcze postawy, z drugiej utrwalamy model edukacji, który nie służy rozwijaniu indywidualnych potrzeb i talentów.
 

Ocena

0

Wojciech Książek, 23 Sierpień 15, komentarze (0)

Jaka pozycja nauczyciela w polskiej szkole?

Przed nami kolejny rok szkolny. Oprócz uczniów, dla których stworzono szkoły (warto ministerstwu, organom prowadzącym pamiętać o tej "oczywistej oczywistości"), uczyć ich będzie około pół miliona nauczycieli.
 

Strona 1 z 3

1 2 3 Następna >>
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
KATEGORIE
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/
03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/
03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość
03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość
03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej