Blogi
Ocena
0
Dojrzałość szkolna
Rodzice dzieci w wieku 5-7 lat zaczynają się zastanawiać, czy ich dzieci są gotowe na szkołę. Przyszedł moment, kiedy termin „dojrzałość szkolna” jest odmieniany na różne sposoby, a tak naprawdę nie zawsze jest jasność co do tego czym owa dojrzałość jest.
Ocena
0
Pułapka likwidacji gimnazjów
Bardzo ważne jest przygotowanie rodziców do nowej roli poprzez edukację obywatelską i ekonomiczną. To rola dla całego III sektora. Przedszkole i szkoła dziecka może stać się szkołą aktywizacji i uczenia się demokracji dla rodzica.
Ocena
0
O ciekawości małych dzieci...
Widziałem ostatnio fajną scenkę, gdy szedłem na spacer z psem. Mały chłopiec, tak na oko trzyletni, wyrwał się na spacerze ojcu i pobiegł do wielkiego drzewa - po czym zaczął je obchodzić dookoła, uważnie mu się przyglądając. Ojciec dołączył do niego i usłyszałem, jak mały pyta "tato, a czemu to drzewo jest takie duże..." - i wskazał dla porównania na inne, tuż obok "a tamto nie?".
Ocena
0
Zła zmiana w edukacji czyli PRL-PIS (BIS)
Przy okazji dyskusji na Twitterze o prezentacji edukacyjnej w dniu 27 czerwca w Toruniu (mój głos na: https://twitter.com/KatarzynaHall) pojawiały się różne hasztagi. Dominował: #reformaedukacji. W pewnym momencie Anna Wittenberg przeszła na hasztag: #nieogarniam. On chyba lepiej oddaje klimat pierwszych reakcji na główne zapowiedzi.
Ocena
0
Przepraszanie jest passé
Już w przedszkolu, a może nawet w żłobku dzieci uczą się magicznych słów: „dziękuję, proszę, przepraszam”. Podobno otwierają one nie jedne zamknięte drzwi. Ciekawe, że niektóre dzieci bardzo chętnie używają tych słów, a inne wręcz przeciwnie, nawet potrafią się obrazić i naburmuszyć, gdy ktoś dopomina się, aby mały winowajca przeprosił, poprosił bądź podziękował. Może nie ma tak wielkich problemów z podziękowaniem, poproszeniem, bo użycie ich związane jest ze wzbogaceniem się o coś, to jednak słowo „przepraszam” jest dużo bardziej trudne do wypowiedzenia i wiąże się ze stratą. Dlaczego tak trudno jest dzieciom przepraszać?
Ocena
0
Repetować albo nie repetować? Oto jest pytanie!
Rodzice uważają, i mają do tego oczywiste prawo, że posyłając dziecko do szkoły, oddają je pod opiekę osób kompetentnych, znających się na nauczaniu i wychowaniu. Nic też dziwnego, że oczekują od nich wsparcia i liczą się z ich zdaniem w kluczowych sprawach dotyczących edukacji ich dzieci.
Ocena
0
Czym skorupka za młodu... czyli kodowanie w przedszkolach
Zagadnienia kontaktu dzieci w wieku przedszkolnym z technologiami cyfrowymi nie były dotychczas badane w Polsce. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy pionierskie badania w tym zakresie, wspierając realizację pilotażowej edycji programu Mistrzowie Kodowania Junior, prowadzonego przez Samsung Electronics Polska. Wyniki tych badań przedstawiamy w publikowanym dziś Raporcie.
Ocena
0
Ku rozwadze przed zmianą podstawy programowej
Ministerstwo Edukacji ogłosiło projekt zmiany rozporządzenia o podstawie programowej, proponując pozornie niewielkie zmiany w podstawach wychowania przedszkolnego i wczesnej edukacji w szkole podstawowej.
Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji
Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022
Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"
Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022
Redakcja portalu 23 Sierpień 2021
Redakcja portalu 12 Sierpień 2021
RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci
Redakcja portalu 12 Sierpień 2021
Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana
~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/
03 Listopad 2016, 13:21
Ku reformie szkół średnich - część I
~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/
03 Listopad 2016, 13:18
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
~ Gość
03 Listopad 2016, 13:15
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
~ Gość
03 Listopad 2016, 13:14