Imię i nazwisko:
Adres email:


WikiVid – edukacyjna rewolucja w sieci | Szymon Konkol rozmawia z Norbertem Orubą

Świat, w którym czas i przestrzeń są iluzją, a prędkość nie mierzy się w skali kilometrów czy mil na godzinę, lecz w tempie transmisji danych, do niedawna zarezerwowany był wyłącznie dla powieści fantastyczno- naukowych . Nie minęło  zbyt wiele czasu,a realia te stały się codziennością. Postępująca rewolucja technologii cyfrowych przyczynia się do zaniku granic dotychczas dzielących ludzi. Człowiek XXI wieku staje się w coraz większym stopniu  istotą sieciową, poszukującą odpowiedzi na  nurtujące go pytania nie w księgozbiorach bibliotek, szkołach czy uniwersytetach, lecz w zasobach Internetu. 

Odpowiedzią na konieczność stałego samodoskonalenia są portale udostępniające otwarte zasoby edukacyjne, umożliwiające samodzielną naukę w wybranej dziedzinie, podane w postaci umożliwiającej szybkie i łatwe przyswojenie treści. Coraz większe znaczenie mają tutaj platformy edukacyjne zawierające zasoby w postaci filmów wideo. Bez wątpienia największym wydarzeniem w ostatnim okresie jest powstanie i rozwój platformy WikiVid, która pretenduje do miana lidera w dziedzinie udostępniania edukacyjnych materiałów wideo.

Na jakim etapie rozwoju jest obecnie WikiVid i jakie są jego plany? Na to i inne pytania odpowiada Norbert Oruba – rzecznik prasowy fundacji WikiVid.


Szymon Konkol: Czym jest WikiVid?

Norbert Oruba:
WikiVid jest interaktywną platformą edukacyjną powstałą z inicjatywy fundacji o tej samej nazwie. Środowisko sieciowe, które tworzymy ma być wolne od treści o niskiej wartości merytorycznej, reklam czy też przekazów niezgodnych z zasadami etycznymi. WikiVid udostępnia internautom nieograniczoną przestrzeń na serwerach i konieczne techniczne wsparcie, dzięki czemu każdy człowiek odczuwający potrzebę dzielenia się wiedzą może współtworzyć WikiVid. Platforma WikiVid to przedsięwzięcie o charakterze międzynarodowym i rozwijana jest równocześnie w polskiej i niemieckiej wersji językowej.

Naszą dewizą jest powszechny dostęp do odnawialnych zasobów wiedzy z każdego zakresu. Działająca od roku platforma wideo jest głównym filarem kilku innych modułów, które już wkrótce umożliwią każdemu samodzielną edycję i zarządzanie treścią w Internecie. To pierwszy etap rewolucji w podejściu do otwartych zasobów edukacyjnych i e-learningu. 

 

Styczeń/luty 2016 - EKSPERYMENTOWANIE I DOŚWIADCZANIE ŚWIATA W SZKOLE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
KATEGORIE
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej