Imię i nazwisko:
Adres email:

Czasopismo

Przyszłość edukacji czy edukacja bez przyszłości?

Szkoła i szeroko rozumiany system edukacyjny funkcjonują w określonej rzeczywistości społecznej. Składają się na nią ludzie w niej żyjący oraz wszystko, co na nich oddziałuje. Czynnikiem szczególnie istotnym są obecnie środki masowego przekazu, a w zasadzie, jak to się ...

Wymarzona szkoła XXI wieku

Marzeniem jest zbudowanie szkoły, do której wszyscy mają zaufanie: rodzice i uczniowie do nauczycieli, nauczyciele wobec siebie, do dyrektora, władz samorządowych itd. Ale tego nie można osiągnąć żadnym zarządzeniem, żadnym nakazem z góry.  

Homo online - nomad XXI wieku

Model współczesnego człowieka jest wypadkową tych wszystkich procesów i zdarzeń, które od zarania naszej historii, nakładając się na siebie i ewoluując, w efekcie stworzyły homo online, nomada XXI wieku.  

Co Internet może dać uczniom?

Szybki rozwój technik komputerowych, połączony ze spadkiem cen umożliwia coraz to większej grupie osób uzyskanie dostępu do sieci za pośrednictwem komputera osobistego i zwykłego łącza telefonicznego.  

Odpowiedzi na podstawie mediów

Reforma szkolnictwa zmieniła wymagania w stosunku do uczniów i nauczycieli. Przeobrażeniu powinno ulec również podejście do uczenia się i nauczania na każdym etapie edukacyjnym.  

Pod opieką

Komputer zdecydowanie wkracza w nasze życie, a jeszcze bardziej w świat naszych dzieci. Wielu rodziców i wychowawców obawia się tej nieznanej i szkodliwej w ich mniemaniu maszyny.  

Niebezpieczne gry z myszką

Czy maszyna może pomóc w wychowaniu? Czy wirtualne zabawy nie wpłyną ujemnie na młodą psychikę? Czy nie przysporzą kłopotów zdrowotnych? Znalezienie odpowiedzi na te pytania nie jest proste i nie rozwiązuje wszystkich problemów.

Technologie informatyczne i skamienieliny świadomości

Mija właśnie rok od czasu, gdy Komisja Europejska przedstawiła dokument, który wyznaczył etapy tworzenia podwalin przyszłego społeczeństwa informatycznego zjednoczonej Europy.  

Kreowane w mediach modele rodziny

Rodzina jest wspólnotą osób, która jest podstawową formą życia indywidualnego i społecznego. Jest pierwotną i najpowszechniejszą grupą społeczną, której członkiem był i jest prawie każdy z nas. To ona jest pierwszym środowiskiem dającym człowiekowi ...

Wpływ reklamy na kształtowanie stereotypów społecznych

Na podstawie niezliczonej liczby informacji z zewnątrz interpretujemy rzeczywistość społeczną, opisujemy świat, budujemy swój sposób działania, podejmujemy decyzje, które w mniejszym lub większym stopniu wpłyną na nasze dalsze losy.  

Zapraszamy do reklamy!

Kiedyś, w dobie pustych półek śmieszyło nas hasło „Reklama dźwignią handlu”. Niektórzy dziwili się, przeglądając zachodnie gazety, że tyle w nich miejsca jest poświęcone reklamie. Wolny rynek dotarł i do nas i zagościł na dobre, najmłodsze pokolenie nie ...

Edukacyjny charakter prasy dziecięcej

Prasa dziecięca, podobnie jak ta, która jest przeznaczona dla osób dorosłych, stanowi produkt o charakterze medialnym. Oddziałuje więc na swojego odbiorcę poprzez takie elementy, jak: szata graficzna, zakres tematyczny, dostępność, cykl wydawniczy oraz swoją oryginalność, ...

Dialog edukacja - przemysł

W Europie Zachodniej od dawna szkoły, uczelnie oraz różne gałęzie przemysłu rozwijają ku wzajemnemu pożytkowi twórczą współpracę. W Wielkiej Brytanii na przykład współpraca szkół, uczelni, stowarzyszeń oświatowych i konsorcjów przemysłowych ...
Kwiecień 2001
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

30 lat wolności - zapraszamy na konferencję dla nauczycieli!

Redakcja portalu 13 Wrzesień 2019

HFPC pyta Ministerstwo Edukacji Narodowej o sytuację uczniów z niepełnosprawnościami

Redakcja portalu 07 Wrzesień 2019

Startuje II edycja Konkursu #cojaczytam

Redakcja portalu 06 Wrzesień 2019

Narodowe Czytanie 2019

Redakcja portalu 05 Wrzesień 2019

Od 2017 r. na skutek konfliktów potroiła się liczba zamkniętych szkół w Afryce Zachodniej i Środkowej

Redakcja portalu 04 Wrzesień 2019


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej