Imię i nazwisko:
Adres email:


Społeczne LO STO nr 19


A cóż to za patron szkoły? - zastanawia się każdy, kto usłyszy pierwszy raz o tej warszawskiej szkole. Król Sedzong Wielki to koreański myśliciel o renesansowej umysłowości i talentach, godny naśladowania wzór życia człowieka pełnego pasji twórczej i pracowitości. Wybór tego wybitnego męża na patrona szkoły nie był przypadkowy: szkoła mieści się w budynku wynajmowanym od DAEWOO-FSO, a rodzice lub członkowie rodzin wielu uczniów są pracownikami przedsiębiorstwa. Naturalną koleją było więc zainteresowanie się uczniów historią, kulturą i najnowszymi dziejami Republiki Korei, a co za tym idzie - podjęcie współpracy z Ambasadą Republiki Korei, Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Zakładem Koreanistyki UW. W roku szkolnym 1996/97 uczniowie rozpoczęli naukę języka koreańskiego i biorą udział w rozmaitych konkursach i olimpiadach wiedzy o tematyce koreańskiej. W ten sposób uczestniczą w przygotowaniach do podjęcia studiów w Korei; pierwsze dwie wyróżniające się absolwentki liceum podejmą naukę w roku 2000.


To nie jedyny kierunek zainteresowań; uczniowie odnoszą znaczne sukcesy w innych ogólnopolskich konkursach wiedzy: języka angielskiego, niemieckiego, historii i matematyki. Troje absolwentów uzyskało nagrody prezydenta stolicy dla najlepszego maturzysty.


Od wielu lat szkoła uczestniczy w polsko-niemieckiej współpracy młodzieży i dzięki rekomendacji strony niemieckiej uczniowie byli zaproszeni do udziału w obradach Młodzieżowego Modelu Parlamentu Europejskiego w Hadze. W kwietniu 1999 r. czworo uczniów wraz z opiekunką wzięło udział w obradach Parlamentu Europejskiego w Bundestagu w Bonn jako przedstawiciele młodzieży polskiej - kraju kandydującego do Unii Europejskiej.


W pierwszą rocznicę nadania szkole imienia Króla Sedzonga Wielkiego i dziesiątą rocznicą jej powstania, na ręce dyrektora p. Andrzeja Muszyńskiego napłynęło wiele gratulacji, wśród nich od ministra Mirosława Handkego.


Dołączamy nasze wyrazy uznania za inicjatywę, oryginalność pomysłów, które owocują wymiernymi korzyściami dla rozwoju szkoły.


(SW)

1999 Listopad - LISTOPAD
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
KATEGORIE
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej