Imię i nazwisko:
Adres email:


Z życia STO. Zlot STO w czerwcu 1997W 1997 roku Społeczne Towarzystwo Oświatowe obchodzić będzie 10-lecie istnienia. W związku z tym Zarząd Główny STO ogłasza rok szkolny 1996/97 w placówkach STO rokiem jubileuszowym. Jest to dobra okazja, przyjrzenia się naszej pracy i jej efektom. Zwieńczeniem imprez będzie planowany na ostatni tydzień czerwca przyszłego roku Ogólnopolski Zlot Członków i Sympatyków STO. Pomysłów na program kilkudniowego zlotu jest sporo.


Ideą tej plenerowej imprezy będzie przede wszystkim prezentacja dorobku naszych szkól i środowisk. Oddajmy więc pole naszym uczniom, nauczycielom, dyrektorom, rodzicom i działaczom: pokażcie wasze osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze, waszą sprawność w zarządzaniu i gospodarowaniu środkami, wasz dorobek w szerzeniu i stosowaniu w praktyce idei szkoły demokratycznej i samorządnej, wasz udział w życiu lokalnych społeczności, sukcesy w sporcie i turystyce, w kontaktach ze szkołami i społecznościami w innych krajach itd.

Suma tych doświadczeń, to dziesięcioletni dorobek STO, któremu od początku przyświecały takie cele.

Ze swej strony Zarząd Główny STO zaprezentuje wysiłki na polu krajowym jako partner w dyskusji o ustawodawstwie oświatowym, przedstawi cel interesów rodziców wobec organów państwa oraz reprezentant oświaty niezależnej na forum międzynarodowym wobec instytucji oświatowych Unii Europejskiej i światowych organizacji rodziców.

Myślę, że STO stać na zorganizowanie takiej okolicznościowej i ważnej imprezy. Będzie to okazja nie tylko do podsumowania dziesięciu lat wysiłków i osiągnięć, refleksji nad niepowodzeniami, ale także do nakreślenia planów działania na następne lata. Chodzi przecież o projekcję polskiej szkoły w XXI wiek! Myślę, że zawołanie: Ze Społecznym Towarzystwem Oświatowym do szkoły XXI wieku! mogłoby być, trochę górnolotnym, ale dobrze wytyczającym kierunek działania członków STO, hasłem naszego zlotu.

A oto niektóre z przewidywanych już dziś punktów kilkudniowego spotkania: l. Prezentacja dorobku twórczości artystycznej szkól podstawowych STO; mogłaby być to rywalizacja o nagrodę w rodzaju Złotej Maski. 2. Spotkanie liderów samorządów uczniowskich szkól średnich. 3. Wystawa "Szkoła STO 2000" połączona z targami ofert szkolnych. 4. Wystawa zdjęć i kronik szkolnych. 5. Konkurs "Moje wakacje z STO" relacje z wyjazdów dzieci i młodzieży. 6. Przegląd filmów amatorskich związanych z życiem szkół STO. 7. Spotkanie przedstawicieli Szkolnych Klubów Europejskich. 8. Międzynarodowy Rodzinny Turniej Zlotowy itp.

Biuro Zarządu Głównego STO prosi o zgłaszanie swojego udziału i wzbogacanie programu zlotu innymi pomysłami pod adresem: ul. Podwale 5, 00-252 Warszawa, tel./fax 26-78-64.


Ryszard Bieda

członek Zarządu Głównego STO
Czerwiec 1996
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
KATEGORIE
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej